14.2.14

Hayyat Dergi/Ocak Sayısı


kapak palto:Kuaybe Gider
sizler için Hayyat Derginin sorularını cevapladım;)

2014 Kış sezonunda en sevdiğiniz trend hangisi?


Bu sezon podyumlarda ağırlığını gösteren maskülen formlar dış giyimi de etkisi altına aldı,sakin siluetlerin üzerine yere kadar uzanan bir beden büyükmüş gibi duran 40'lı yıllara gönderme yapan hacimli paltolar bu kış benim favorilerim arasında.Şık ve stil sahibi olmanın ipuçları nelerdir?Şık olmak belli bir çaba sonucu,stil sahibi olmak ise içten gelen bir duruştur.İçimizden geldiği gibi seçim yapar ve çıkan sonuçta göz uyumunu yakalarsanız stil sahibi olursunuz. Stil sahibi kişi herşeyden önce kendisi için giyindiğinin mesajını verebilecek özgüvene sahip olmalıdır.Stilinizi nasıl tanımlarsınız?Tasarımlarımda olduğu gibi tercihlerimde de retro zerafetinden vazgeçemiyorum dolayısıyla stilimi özgün,abartıdan uzak ve eskiye dönük olarak tanımlayabilirim.Kombin yaparken yapılan yanlışlıklar nelerdir?Yanlış aksesuar ve çanta seçimi en iyi looku berbat edebilir.Renkleri birbirine uydurma çabasını demode buluyorumibu alışkanlıktan vazgeçip seçimlerimizi özgür bırakmalıyız...Şal mı? Eşarp mı?Rahatlığı,kullanım ve kombin kolaylığı nedeniyle çoğunlukla şal tercih ediyorum ancak eşarbın yeri ayrı benim için..Tasarımcının kış gardrobu için 5 önerisi1 Oversized KabanSezonun anahtar parçası ise kesinlikle muhteşem kesimi ve maskülen stili ile XXL kabanlar. Kış bitmeden her gardroba bir oversized şart.


    Palto:Machka2)Boy friend Jean


Erkeklerin tekelinden kurtulan bol kesim jeanler salaş gömlekler veya oversize paltolarla kombinlemeyi seviğim parçalardan.


                 pantalon:Gap


3)LitaZamanın eskitemediği floral desen temalı litalar rahat ve cool görünümüyle iki sezondur olmazsa olmazım.


    Ayakkabı:Elle4)Retro ÇantaGüncel olandan ziyada eskinin izlerini taşıyan zamansız parçalar benim için herzaman daha değerli.Bir çok çeşidiyle kararsız bırakan Massimo Dutti'nin retro çantaları her zaman favorim..

    Çanta:Massimo Dutti


5)Kadife Yelek


Asaletin kumaştaki tanımı kadifedir benim için. Güçlü ve kırılgan mottosuna uygun bir seçim;kadife yelekler..


    Yelek:Kuaybe Gider

Hiç yorum yok: